,,LITERACKIE WALENTYNKI"
14 lutego 2018 r. pośród wielu innych atrakcji uczniowie mieli okazję wykazać się intelektualnie, by zaimponować swojej „drugiej połówce”. Zadbała o to polonistka Małgorzata Borowiec. Od 12 do 13 lutego uczniowie mogli udzielać odpowiedzi na wcale niełatwe pytania konkursowe dotyczące słynnych par kochanków- bohaterów literackich i literatów. Zadania umieszczone zostały na tablicy przy wejściu do szkoły, by każdy zainteresowany mógł zapoznać się z zagadkami.
W Pierwszym Szkolnym Konkursie „LITERACKIE WALENTYNKI” wzięło udział sześć osób: pięć dziewcząt i tylko jeden chłopiec. Zwyciężczyniami zostały dziewczęta, które zaskoczyły organizatorkę konkursu wnikliwością. Pierwsze miejsce uzyskała Aleksandra Wieteska (klasa IIa), drugie - Karolina Rylska (klasa IIa), zaś trzecie Julia Gryz (VIIa). Dziewczęta otrzymały od Małgorzaty Borowiec książki z jej prywatnej biblioteki, bo „książka jest dobra na wszystko...”.
Organizatorka planuje kolejne literackie zagadki, które przez szkolny radiowęzeł będzie ogłaszała Wiktoria Malicka (IVa).