AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wsoli
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Archiwum - Aktualności

24 maja 2017 18:42

PORANEK MUZYCZNY -ŚWIAT MUZYKĄ MALOWANY-CZTERY PORY ROKU-WIOSNA

     W dniu 8 maja b.r., w ramach innowacji pedagogicznej ,,ŚWIAT MUZYKĄ MALOWANY – CZTERY PORY ROKU”, opracowanej i realizowanej przez p. Agnieszkę Motykę i p. Joannę Piasek,  uczniowie klas 2b i 2c, pod czujnym okiem wychowawczyń koncertowali dla dzieci  z oddziałów przedszkolnych.

     Koncert  pt. ,,Wiosna” poprowadzili: Zofia Kutkiewicz i Oliwier Klocek, którzy po krótkim wstępie zaprosili do wysłuchania utworu A. Vivaldiego ,,Cztery pory roku –wiosna”, podczas którego  dzieci oglądały piękne, wiosenne obrazy.

     Następnie  młodzi artytyści klas drugich zatańczyli do utworu Modesta Musorgskiego ,,Taniec kurcząt w skorupkach”, po czym uczniowie z klasy 2b zagrali na dzwonkach melodię tradycyjnej dziecięcej  piosenki francuskiej ,,Trzy kurki”, którą nawet Wolfgang Amadeusz  Mozart wkomponował w swój utwór ,,Dwanaście wariacji…”. Zachwyt wśród przedszkolaków wzbudził pełen gracji walc w wykoknaniu dziewcząt w kolorowych zwiewnych strojach. Uczennice tańczyły do utworu ,,Walc kwiatów” z baletu Piotra Czajkowskiego pod tutułem ,,Dziadek do orzechów”. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do konkursu ,,Jaka to melodia”. Rozpoznawały tytuły piosenek z repertuaru dziecięcego, grane na dzwonkach i keyboardzie. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

     Na zakończenie koncertu wszyscy zaśpiewali piosenki pt.,, Nie zrywaj kwiatów” oraz ,,Wiosenny spacer” zachęcając tym samym do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu na swieżym powietrzu w otoczeniu przepięknej przyrody. Myślimy, że wszyscy spędzili miło czas wypełniony dźwiękiem, kolorami i tańcem.                                                                                                       

     Dziękujemy p. Teresie Rybskiej i p. Jerzemu Falińskiemu za pomoc w  prezentacji multimedialnej oraz nagłośnieniu.

 

 

Przeczytano: 1359 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: