Tutaj powinien być opis

20 LISTOPADA DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka .

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, dokument który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

 

UNICEF jest strażnikiem Konwencji o Prawach Dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Dzieci z oddziałów przedszkolnych w ZS-P we Wsoli  oraz uczniowie w czasie zajęć zdalnych przyłączyli się do świętowania tego dnia  razem z Unicefem.

 Dlatego w tym dniu dzieci ubrały się na  niebiesko, kolor ten był elementem dekoracji w salach. Przedszkolaki przypomniały sobie swoje prawa wykonując plakaty, kolorowanki, śpiewając piosenki i wspólnie się bawiąc. Ich starsi koledzy i koleżanki w czasie zajęć zdalnych przez cały tydzień poświęcony prawom dziecka wysłuchają  i obejrzą  prezentacje, sprawdzą  swoją wiedzę nt. znajomości praw dziecka rozwiązując quizy. Uczniom, podczas zajęć on-line, oprócz praw, zostaną także przypomniane  ich obowiązki.

                                                            Rzecznik Praw Ucznia Lidia Kutkiewicz

 

 

  • SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych Joanna Marczuk. Dane do kontaktu Joanna.Marczuk.@cbi24.pl