Tutaj powinien być opis

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Dzisiaj dzień niezwykły,

Dzień Postaci z Bajek

Dlatego Przedszkolak

Kimś innym się staje…”

  5 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych Publicznego Przedszkola we Wsoli wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnym pokoleniom młodych odbiorców.

    W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał, i kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych tj. oddzielenie fasoli od grochu. Radość i uśmiech gościł na buzi każdego przedszkolaka.

 

  • SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych Joanna Marczuk. Dane do kontaktu Joanna.Marczuk.@cbi24.pl