AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wsoli
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych:Marcin Skrzypiec. Dane do kontaktu marcin.skrzypiec@cbi24.pl

Aktualności

08 czerwca 2020 11:33 | Aktualności

BIBLIOTEKA POLECA

Zachęcamy do stworzenia własnego komiksu lub e-książeczki. Poniżej przedstawiamy linki do darmowych narzędzi, za pomocą których możecie pobawić się w twórców.

WriteComics

Link

Opis:

Prosty generator online do tworzenia zabawnych komiksów. Jest bardzo intuicyjny, nie wymaga rejestracji, posiada polskie czcionki. Umożliwia tworzenie komiksu tylko z wykorzystaniem grafiki dołączonej przez producenta. Nie ma możliwości wykonywania własnych postaci i dołączania własnych zdjęć czy rysunków. Po opublikowaniu wykonanego komiksu można pobrać do niego link.

Szczegóły:

Kategorie: Komiks
Darmowy
Platformy: Komputery

 

Make Beliefs Comics

Link

Opis:

Umożliwia utworzenie komiksu online bez konieczności zakładania konta, co wymusza określony styl pracy – cały komiks należy wykonać od razu, nie ma możliwości zapisania go w serwisie, nie można go edytować po opuszczeniu aplikacji. Komiks tworzony jest w formie paska i może składać się z maksymalnie 18 scen komiksowych. Każdej można przypisać kolor wypełnienia, a także dodać obraz tła z biblioteki aplikacji. Użytkownik ma do dyspozycji zestaw postaci, różne rodzaje chmurek dialogowych, a także dodatkowe obiekty graficzne, wyrazy dźwiękonaśladowcze, którymi można wzbogacić sceny. Po zakończeniu pracy komiks można wydrukować, zapisać w postaci pliku, a także wysłać na adres e-mail.

Szczegóły:

Kategorie: Komiks
Darmowy
Platformy: Komputery

 

StoryJumper

Link

Opis:

Aplikacja online umożliwiająca tworzenie i udostępnianie e-książeczek. Ma bogatą bibliotekę elementów graficznych (postacie, rekwizyty, tła), pozwala też na wykorzystanie obrazów własnych. Do książeczki można dodać tekst, a nawet nagrać narrację do przedstawianej historii. Można zaprosić inną osobę do współpracy i wspólnego tworzenia książeczki, wykorzystując adres e-mail. Jeśli założone zostanie konto nauczyciela, można założyć wirtualną klasę i pracować w niej z uczniami. Po zakończeniu pracy można pobrać link do książeczki, kod embed, a także opublikować ją w serwisach spełecznościowych FB i Twitter.

Szczegóły:

Kategorie: Publikacje, Książeczki elektroniczne
Darmowy
Producent: StoryJumper™, Inc.
Platformy: Komputery

 

Przeczytano: 252 razy. Wydrukuj|Do góry