Aktualności

09 października 2019 10:18 | Aktualności

PAŹDZIERNIK MIEDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycyjnie od kilku lat w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Co przygotowała nasza szkolna biblioteka na ten świąteczny miesiąc? Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW”, polegającej na oddaniu głosu na najciekawsze i najchętniej czytane książki przez dzieci i młodzież. Celem akcji, oprócz promocji czytelnictwa, jest m.in. udział uczniów w doborze książek do księgozbioru biblioteki szkolnej.

Kolejna propozycja to zbiórka książek na charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód zostanie przekazany Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Książki można przynosić do biblioteki do 29 listopada.

Przez cały miesiąc uczniowie podczas przerw mogą odpoczywać w bibliotece przy dużym ekranie, słuchając głośnego czytania w wykonaniu aktorów.

Ten ważny dla wszystkich bibliotek miesiąc zakończymy zachęcając do czytania poezji. Tradycyjnie już biblioteka zamieni się w kawiarenkę, w której będzie można skosztować „Szarlotki jak poezja…”, rozkoszując się płynącą z głośników poezją śpiewaną. Przede wszystkim będzie można wypożyczyć z wystawy egzemplarz z poezją dla siebie.

Zapraszamy wszystkich czytelników do udziału w proponowanych akcjach i częstego odwiedzania biblioteki.

Przeczytano: 313 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: