SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych:Marcin Skrzypiec. Dane do kontaktu marcin.skrzypiec@cbi24.pl

Aktualności

02 września 2019 15:41 | Aktualności

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 POŁĄCZONE Z AKCJĄ ,,PRZERWANY MARSZ".

     2 września br. w naszej szkole miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Wszyscy uczniowie, rodzice oraz Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wsoli udali się za pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Bartłomieja we Wsoli na uroczystą mszę świętą. Następnie, cała społeczność szkolna i wszyscy zaproszeni goście przybyli do sali gimnastycznej w naszej szkole, gdzie głos zabrała Pani Dyrektor – Dorota Dobosz. Po oficjalnym przedstawieniu przybyłych gości równie serdecznie powitani zostali uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracji szkoły. Przedstawiono wychowawców wszystkich klas i przekazano wszelkie informacje dotyczące organizacji bieżącego roku szkolnego. Wierzymy, że będzie on równie pomyślny jak poprzedni, a sukcesy naszych uczniów i nauczycieli niejednokrotnie staną się przyczyną wielkiej radości i satysfakcji.

     Osobne miejsce w wystąpieniu Pani Dyrektor zajmowały treści dotyczące 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji: Przerwany marsz…. Akcja ta polegała na upamiętnieniu wyjątkowo tragicznego roku szkolnego 1939/1940, kiedy to burzliwe wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej uniemożliwiły wówczas dzieciom i młodzieży rozpoczęcie nauki w polskiej szkole. Aby po 80 latach niejako „ukończyć” tamten przerwany marsz do szkoły, wystosowaliśmy zaproszenie do wszystkich seniorów urodzonych przed i w czasie II wojny światowej zamieszkujących teren objęty obwodem naszej szkoły. Z tej to okazji mieliśmy wielką przyjemność gościć w ZSP we Wsoli Pana Stefana Kołtunowicza – porucznika Wojska Polskiego pamiętającego kampanię wrześniową 1939 roku. Mamy świadomość tego, ż wojenne pokolenie Polaków odchodzi, dlatego to wyjątkowe spotkanie z uczestnikiem II wojny światowej pozostanie na długo w naszej pamięci.

Przeczytano: 656 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: