SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych:Marcin Skrzypiec. Dane do kontaktu marcin.skrzypiec@cbi24.pl

Aktualności

26 czerwca 2019 12:11 | Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19 DLA KLAS: IV-VII

     19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019. Po mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym we Wsoli wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Po rozdaniu świadectw uczniom klas VIII PSP i III PG nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas VII. Odśpiewano hymn państwowy, a następnie przy dźwiękach werbli poczet sztandarowy opuścił salę gimnastyczną. Wówczas rozpoczęła się uroczysta akademia.
     Program artystyczny pt.: Kwiat paproci zrealizowano na podstawie baśni J.I. Kraszewskiego. W rolach głównych wystąpiły następujące uczennice: Olga Langierowicz (Kwiat Paproci), Karolina Karaś (Jacuś), Andżelika Bartosiak (Diabeł) i Iga Dryja (Narrator). Krótka scenka rodzajowa przedstawiała losy biednego chłopca, który w noc sobótkową poszukiwał szczęścia, którego symbolem był wspomniany wcześniej niezwykły kwiat.  Jacuś osiągnął upragniony cel, ale wbrew baśniowemu przekazowi, nie okazał się egoistą. Przeciwnie, porosił o „wiedzę, pomyślunek i mądrość”. Zaskoczeni prośbą chłopca Kwiat Paproci i Diabeł decydują się obdarzyć go darami, których pragnie. W ten sposób Jacuś staje się nauczycielem, a jego pierwszym uczniem będzie wkrótce nie kto inny, tylko sam… Diabeł.
    Pokaz teatralny wzbogacony został utworami muzycznymi: Dłoń i Kwiat jednej nocy, które przygotowała i zrealizowała p. Katarzyna Sadowska. Olbrzymie umiejętności wokalne zaprezentowała uczennica klasy VII b – Andżelika Bartosiak. Niewątpliwym atutem przedstawienia był Taniec Babuszek, przygotowany przez p. Edytę Dobrowolską i dziewczynki z grupy O b: Igę Chudzińską, Alicję Krajewską, Adę Mazurek, Lenę Urbańską, Lenę Rudecką, Aleksandrę Szymańską, Oliwię Ślifirczyk, Oliwię Marzec, Nikolę Marzec, Julię Płatos, Martę Różańską, Maję Czupryn, który wzbudził wielki aplauz publiczności. Scenariusz przedstawienia przygotowała i zrealizowała p. Agnieszka Tomalska. (Nasi uczniowie z inscenizacją Kwiat paproci wystąpili również 16 czerwca podczas festynu sobótkowego w Jedlińsku, zdobywając uznanie zgromadzonych gości).
     Ostatnim punktem imprezy była prezentacja wszystkich klas (od VII do IV) i wręczenie nagród za najwyższe osiągnięcia w nauce i sukcesy sportowe.

     Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji.

Przeczytano: 871 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: