SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Aktualności

08 stycznia 2018 14:29 | Aktualności

Z JAKIMI NOWOŚCIAMI W NOWY ROK?

       Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wsoli ma się czym pochwalić na progu nowego roku.

       Dzięki wcześniej przygotowanym i złożonym wnioskom do priorytetowego ministerialnego „Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa” szkoła otrzymała 15.000 zł  na zakup nowości wydawniczych, dzięki czemu można było doposażyć bibliotekę w 769 nowych egzemplarzy. Nowości zostały szybko wprowadzone do księgi inwentarzowej biblioteki szkoły podstawowej, obłożone  w folię  i zagościły w specjalnie przygotowanych przez bibliotekarki kącikach nowości. Od tego momentu kąciki są wręcz oblegane przez czytelników młodszych i starszych, którzy mogą z estetycznych koszów wybierać książki ich interesujące.

        Program wymaga realizacji projektów czytelniczych związanych z księgozbiorem biblioteki - po jednym na każdą klasę w szkole. W naszym przypadku jest to 21 klas, a więc 21 projektów. Niektóre z nich zostały już zrealizowane, np. Dzień  Pluszowego Misia w kl. III b (p. A. Motyka), „Czytam sobie” w kl. I a, „Już czytam” w kl. I b, „Czytam z Basią” w I c, „W magicznym świecie  wierszy Jana Brzechwy” kl. II b (zrealizowane przez p. W. Nastulę), konkurs czytelniczy w ramach stypendiady polonistycznej w kl. III a (p. B. Lipiec) i z książki „Szatan z siódmej klasy” – kl. VI a (p. M. Kalinowska), olimpiada mitologiczna „Olimpus” – kl. VII a (p. M. Kalinowska), przedstawienie teatralne kl. IV a „Dary wróżek” i spektakl kl. IV b „Powrót taty” (p. M. Borowiec). Wiele jest w tracie przygotowań lub realizacji, jak np. konkurs czytelniczy  z „Jeżycjady” M. Musierowicz lub projekt „ Kobieta w literaturze, piosence i kabarecie”.

         Dzięki dwóm bardzo ważnym wydarzeniom, jakie miały miejsce w bibliotece jesienią, a mianowicie „Kiermaszowi Używanej Książki” i kawiarence „U Muminków” można było zakupić do biblioteki dywan, doniczki na kwiaty i pojemniki na książki .W tym miejscu należą się szczególne podziękowania rodzicom kl. VII a, którzy sponsorowali i wraz ze swoimi pociechami piekli naleśniki do kawiarenki, a także pani Teresie Rybskiej. Mamy również wreszcie na stałe zainstalowany projektor i dzięki anonimowemu darczyńcy używany laptop. Możemy teraz na każdej przerwie promować nowości poprzez prezentacje na dużym ekranie.

         Pierwszy semestr był dla nauczycielek bibliotekarek bardzo pracowity, ponieważ  oprócz powyżej wymienionych projektów i wydarzeń  musiały one przepisać księgozbiór biblioteki gimnazjum do biblioteki szkoły podstawowej. W związku z tym przed świętami  biblioteka była przez tydzień zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy do nas w godzinach pracy biblioteki. Grafik jest wywieszony na tablicy bibliotecznej.

Przeczytano: 468 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: