SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Aktualności

18 grudnia 2017 18:50 | Aktualności

POTYCZKI Z ,,MITOLOGIĄ" PARANDOWSKIEGO

     Mitologia jest niezwykle ważnym źródłem kultury europejskiej. Bez jej znajomości pewne treści są zupełnie niezrozumiałe. 45 uczniów naszej szkoły wzięło udział w skomplikowanym tegorocznym teście Konkursu Mitologicznego badającym szczegółowo znajomość mitów greckich oraz umiejętność logicznego myślenia. Organizuje go firma edukacyjna „Olimpus”.

     Trzeba stwierdzić, że choć arkusz był trudny, osiągnęliśmy dobre wyniki. W tym roku czworo uczniów zdobyło  tytuł laureata (dwoje w klasach IV- VI oraz dwoje na poziomie drugim): Kamil Gomuła, Weronika Starzyńska, Agata Romanow,  Katarzyna Guzińska. Cieszą również dobre wyniki dzieci z klas IV a i IV b szkoły podstawowej, które po raz pierwszy wzięły udział w takiej formie sprawdzenia wiedzy i zaprezentowały się bardzo dobrze. Średnia testu dla klas IV – VI to 180p., zaś aż dziesięcioro naszych uczniów na dziewiętnastu startujących w tej kategorii uzyskało wynik wyższy. Odpowiednio  średnia  testu dla klas VII oraz  II-III gimnazjum to 157 p., a wszyscy nasi reprezentanci (26) zdobyli wyższą punktację.

       Wyniki szczegółowe są do wglądu w „Strefie ambitnego ucznia”, zaś na nagrody trzeba jeszcze poczekać. Zapraszam do zapoznania się z nimi i życzę szczęścia  w przyszłorocznej edycji konkursu.

                                        Szkolny Koordynator  Konkursu: Małgorzata Borowiec  

Przeczytano: 536 razy. Wydrukuj|Do góry