SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Aktualności

15 listopada 2017 21:21 | Aktualności

PROJEKT EDUKACYJNY ,,MIESZKAMY W POLSCE"

     Projekt „Mieszkamy w Polsce” realizowany był od 6 do 10 listopada 2017r. w najstarszych oddziałach naszego przedszkola, w tygodniu poprzedzającym, najważniejsze dla każdego Polaka, Narodowe Święto Niepodległości.

Celem projektu było:

-zapoznanie dzieci ze słownictwem związanym z edukacją patriotyczną – np. Polska, Warszawa, Wisła, flaga, godło, hymn, mapa.

-rozwijanie wiedzy dzieci na temat ich ojczyzny,

-zapoznanie dzieci z polskimi symbolami narodowymi: flagą, godłem i hymnem,

-kształtowanie postaw patriotycznych, m.in. tożsamości narodowej i poszanowania symboli
 narodowych.

     Jednak głównym i najważniejszym celem było wykonanie książeczki o Polsce. Każdego dnia dzieci pracowały nad jedną stroną książeczki. Kolorowały napis Polska i godło, wykonały flagę z gotowych elementów, układały z pociętych części mapę Polski. Poznały legendę „O Lechu i Białym Orle” oraz znaczenie symboli narodowych. Podczas pracy dzieci słuchały utworów Fryderyka Chopina.

     Na zakończenie projektu odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Finałem była uroczysta akademia przygotowana przez przedszkolaków wszystkich grup dla kolegów z klas I i II szkoły podstawowej.

 

Przeczytano: 583 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: