AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wsoli
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Aktualności

06 listopada 2017 18:54 | Aktualności

PROJEKT BADAWCZY ,,OGÓREK"

     Październik to miesiąc, w którym nasze przedszkolne ogrody stały się barwne i kolorowe. Nie tylko pięknym jesiennym kwiatom, liściom, ale również dzięki warzywom, które zbieramy i o których rozmawiamy w tym czasie. Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym naszych najstarszych przedszkolaków zrealizowano projekt badawczy „Ogórek”.

     Wspólnie opracowaliśmy siatkę tematyczną dotyczącą aktualnego zasobu wiedzy dzieci oraz listę pytań do projektu. Obraz ten pozwolił zaplanować nam, jakie środki są potrzebne do znalezienia odpowiedzi na problemy badawcze.

    W kolejnym etapie realizacji projektu przedszkolaki miały okazję  zaobserwować wnętrze ogórka, porównując przyniesione ogórki. Kolejnym niezwykle ciekawym doświadczeniem było pobieranie wody przez ogórka (wcześniej zamoczonego w wodzie z solą). Najciekawszą częścią projektu badawczego okazało się przygotowanie smakołyków z ogórków: mizerii, wody z ogórkiem i miętą, dipu greckiego itp. oraz maseczek na twarz.

    W trakcie realizowanego projektu dzieci nie tylko  dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat ogórków ale również nabyły umiejętności zadawania pytań, rozbudziły dziecięcą dociekliwość.

Przeczytano: 559 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: