SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Aktualności

19 października 2017 09:56 | Aktualności

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Jak co roku w naszej bibliotece dużo się działo. Od 2 października trwał Wielki Kiermasz Książki, w czasie którego uczniowie młodsi i starsi, nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogli zakupić w bibliotece książkę za złotówkę. Oczywiście trafiały się też droższe egzemplarze, ale zarówno te, jak i  poprzednie cieszyły się wśród klientów dużym powodzeniem. Książki pochodziły od darczyńców: pań bibliotekarek i ich rodzin, innych nauczycieli, a nawet uczniów. Celem kiermaszu było „podzielenie się” książką i zgromadzenie funduszy na potrzeby biblioteczne.

Od 16 do 17 października funkcjonowała w czytelni kawiarenka „U Muminków”. Miała ona przyczynić się do promocji serii książek o Muminkach, które w tym czasie były wyłożone na wystawce w bibliotece oraz książki Małgorzaty Musierowicz „Całuski pani Darling”. Ta ostatnia zawiera szereg przepisów kulinarnych, nawiązujących swoją nazwą lub jakimś szczegółem do literatury klasycznej. Kawiarenka oferowała naleśniki Mamusi Muminka z konfiturą lub dżemem, a dla wyjątkowych łasuchów z kremem czekoladowym. Przez dwa dni przewinęły się przez nią tłumy. Klientów obsługiwali członkowie koła bibliotecznego, którzy wcześniej przygotowali pyszne naleśniczki przy pomocy rodziców. Swoje trzy grosze dodały panie bibliotekarki: Wioletta Nastula i Mirosława Kalinowska oraz pani Teresa Rybska, wspierająca bibliotekę nie pierwszy już raz.

Jeśli do tych atrakcji dodamy piosenkę tytułową z wersji filmowej  przygód Muminków, której można było posłuchać z zamontowanych dopiero co głośników oraz obejrzeć teledysk z również ostatnio zainstalowanego u sufitu projektora, mamy obraz całkiem udanej imprezy bibliotecznej w tym szczególnym dla nas miesiącu.

Przeczytano: 532 razy. Wydrukuj|Do góry

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2017