SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ. " W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli powołano Inspektora Ochrony Danych: Małgorzata Krajewska kontakt email: inspektor@cbi24.pl"

Szkolne Koło Turystyczne "Wędrownicy"

 

Rok szkolny 2015/2016

 

 

 

 

 

 

IX Powiatowy Rajd Śladami Witolda Gombrowicza

13 maja przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Bardzo to nas ucieszyło, gdyż w tym dniu wybraliśmy się na IX Rajd Spódnicowy śladami Witolda Gombrowicza patrona naszej szkoły!

Wędrówkę rozpoczęliśmy grupą 35 uczniów z klas II PG i IVPSP  od Bartodziejów, Lisowa i przez okoliczne łąki i lasy przez Józefówek dotarliśmy do Wsoli, do Muzeum W. Gombrowicza pod opieką p. Agnieszki Tomalskiej, Doroty Jędrasiewicz i Lidii Kutkiewicz.   Rajd prowadził  p. Grzegorz Rokiciński, który o tych terenach wie wszystko i potrafi w obrazowy sposób to przekazać.

 Duża grupa 270 osób uczestników i opiekunów dotarła koło południa na teren muzeum, gdzie odbyło się podsumowanie rajdu.

Nasza drużyna szkolna zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o życiu i twórczości W. Gombrowicza, zabytkach i pominkach przyrody gminy Jedlińsk. Zdobyliśmy okazały puchar i nagrodę!  Nie mogło być inaczej - W. Gombrowicz to przecież nasz patron i o jego życiu i twórczości wiemy najwięcej!

 Najmłodszym uczestnikiem rajdu okazała się nasza uczennica Zuzanna Licbarska, która z rąk dyrektora PSP w Jedlińsku organizatora rajdu  p. Janusza Dupli odebrała specjalną nagrodę! Zapraszamy do fotogalerii!

 

 

 

 XXII Rajd Skórzanych "Wędrówka z Pedagogiem"


 Słonecznym porankiem w piątek 18 września  grupa 15 uczniów z klasy IV razem z opiekunami p. Agnieszką Tomalską i p.Lidią Kutkiewicz wzięła udział w XXII Rajdzie  Skórzanych "Wędrówka z Pedagogiem".Trasa rajdu była urozmaicona - podróż zaczęliśmy autobusem linii A, potem pociągiem koleji  mazowieckich do Żytkowic słynących ze znajdującego sie tam zakładu karnego. Pod opieką dwóch przystojnych przewodników PTTK ruszylismy dużą grupą do Garbatki Letnisko, szlakiem Puszczy Kozienieckiej. Po drodze rozwiązywaliśmy konkurs ze spostrzegawczości na trasie i udało nam się zdobyć w tym konkursie 3 miejsce!!!!! Po kilku godzinach dotarliśmy do Garbatki Letnisko  na teren ośrodka wypoczynkowego "Polanka" gdzie po godzinie odpoczynku i posiłku odbyło się uroczyste zakończenie rajdu, wręczenie nagród i dyplomów oraz  zabawa przy muzyce. Uczniowie klasy IV po raz pierwszy brali udział w rajdzie pieszym, gdzie do pokonania było ponad 10km ale wszyscy wspaniale sobie z tym dystansem poradzili i zachowali siły do tańców i zabaw!

 

Do zobaczenia na kolejnej pieszej wyprawie!Rajd po Ziemi Radomskiej.


2 października odbył się Rajd po Ziemi Radomskiej, którego organizatorami byli:

  • Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM „Ziemia Radomska”,
  • Gmina Miasta Radomia- dotacja,
  • Starostwo powiatowe  w Radomiu – nagrody rzeczowe,
  • Wójt Gminy Wierzbica,
  • Szkolne koło PTSM w Zalesiach.

 Członkowie naszego SKT dołączyli do uczestników rajdu wybierając opcję jednodniową ( można było również dwudniową , z noclegiem i konkursami) pod opieką p. Mirosławy Kalinowskiej i p. Lidii Kutkiewicz.

 Uczestnicy spotkali się na ul Kolejowej 22 w Radomiu, a następnie  autokarami dojechali do Chlewisk. Tam  zwiedzali Muzeum Techniki i Przemysłu Maszynowego. Zafascynowały ich szczególnie stare samochody produkowane w Polsce oraz motocykle,  na których jeździli ich dziadkowie. Ciekawa była także opowieść o prażeniu rudy. Bardzo okazale prezentowały się przeznaczone do tego celu piece (prażaki).

  Następnie było ognisko z pieczeniem kiełbasek, rozmowy integrujące i przygotowanie do drogi. W samo południe młodzi turyści wyruszyli w stronę wsi Koszorów, gdzie mogli podziwiać piękny zbiornik wodny i wodne ptactwo. We wsi Wymysłów weszli na czerwony szlak, którym dotarli do rynku szydłowieckiego. Po krótkim odpoczynku i dołączeniu poszczególnych grup  przeszli koło Góry Trzech Krzyży, cmentarza i kamieniołomu z kolejnym, pięknie wkomponowanym w krajobraz zbiornikiem wodnym. Lewym skrajem kamieniołomu dotarli  do szerokiej  drogi przy zabudowaniach , a wreszcie ulicą Kościuszki do schroniska – punktu docelowego.

   O godz.16.30 rajd jednodniowy został uroczyście zakończony, wręczono książki pamiątkowe dla każdej grupy odjeżdżającej. Pozostali uczestnicy zgłosili się do zakwaterowania.

   Choć zmęczeni, to jednak  szczęśliwi piechurzy  powrócili do Wsoli.
 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

 

19 września członkowie koła PCK  i  uczniowie należący do Szkolnego Koła Turystycznego ”Wędrownicy” wzięli udział w XXI Rajdzie Skórzanych "Wędrówka z pedagogiem", który  rozpoczął się na skrzyżowaniu ul. Czarnieckiego i ul. Zielonej, a zakończył w Muzeum Wsi Radomskiej. Trasa wędrówki prowadziła przez Janiszew, Milejowice, Cerekiew, Kierzków, Kończyce.

  Głównym celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej oraz krajoznawstwa, ale również  integracja środowisk szkolnych, propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie nawyków samodzielnego zdobywania wiedzy, popularyzacja działalności PTSM, poznawanie walorów Ziemi Radomskiej itp.

            Pod opieką p. pedagog Lidii Kutkiewicz i p. Mirosławy Kalinowskiej  dziewiętnaścioro uczniów naszej szkoły miało szansę nie tylko zdrowo i mile spędzić czas, ale także ćwiczyć swoją spostrzegawczość w terenie, umiejętnie wykorzystywać zdobycze techniki i środki perswazji. Zaowocowało to II miejscem  w konkursie na spostrzegawczość i wiedzę o PTSM oraz zabytkach naszej ziemi.  Dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrodę.  Zuzia Fluder spróbowała swoich sił w konkursie na piosenkę turystyczną.

 

  Choć nogi nieźle dokuczały, kilkugodzinny rajd  zakończony wspólnym posiłkiem wszystkich grup szkolnych zostawił miłe wspomnienia i zachęcił wielu jego uczestników do stawiania sobie sprawnościowych wymagań.

 

 

 

 

 

18 czerwca grupa 10 dziewcząt i chłopców wyruszyła na rajd naszego koła " W poszukiwaniu lata". Do Iłży niewielkiego miasteczka oddalonego 30km od Radomia dotarliśmy busem. Celem naszej podróży była leśniczówka w Marculach i zwiedzanie arboretum.

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Koło zrzesza 17 uczniów naszego gimnazjum.

Pożegnanie lata i powitanie jesieni połączyliśmy z organizacją 2-dniowego rajdu po Górach Świętokrzyskich i stolicy województwa świętokrzyskiego - Kielcach.  Grupa 11 uczniów wraz z opiekunem p.pedagog wyruszyła 5 pażdziernika w sobotę pociągiem do Kielc a potem autobusem do Nowej Słupi.  Wędrując traktem  królewskim i Puszczą Jodłową dotarliśmy na Św. Krzyż i Gołoborze. Wieczorem udaliśmy  się  na nocleg do Schroniska  PTSM w Kielcach. A w niedzielę po śniadaniu zwiedzaliśmy Kielce - Muzeum Zabawek jedyne takie w Europie, Pałac Biskupów Krakowskich i ogród włoski, kielecki rynek i główną ulicę miasta -Sienkiewicza, stadiony Korony Kielce i Halę Legionów oraz przepiękny amfiteatr na Kadzielni, z którego co roku w czerwcu transmitowany jest koncert Sabatu Czarownic .Zobaczyliśmy również jedną z wyższych uczelni Kielc Uniwersytet im.Jana Kochanowskiego ,na którym studiowała nasza p. pedagog i p. Mazur.

Uroku naszej wyprawie dodała piękna słoneczna pogoda oraz mieniące się barwami jesieni liście drzew. Do gościnnego miasta i regionu  zawitamy wkrótce!

Zwiedzanie zabytków Radomia.

13 marca grupa 9 uczennic wyruszyła z aparatami fotograficznymi Radomskim Szlakiem Historycznym, zwiedzaliśmy zabytki miasta, robiliśmy zdjęcia, obejrzeliśmy wystawę w Muzeum im. Jacka Malczewskiego "Świat Faraonów".

 

Wyjazd na Piknik Naukowy w Warszawie.

31 maja grupa  uczniów  naszego gimnazjum wzięła udział w Pikniku Naukowym zorganizowanym na Stadionie Narodowyn. Bohaterem tegorocznego pikniku był czas. Mogliśmy obejrzec  i sami wykonywac różne eksperymenty i doświadczenia. 

 

Rajd na Łysicę.

6 i 7 czerwca grupa 10 uczniów wraz z opiekunem  zawitała po raz kolejny  na gościnną ziemię świętokrzyską. Zaplnowaliśmy zdobycie największego szczytu Gór Świętokrzyskich Łysicy 612m.n.p.m, busem dojechaliśmy do Kakonina i tam niebieskim szlakiem dotarliśmy przez  Łysicę ,Gołoborze do Św. Katarzyny. Nocowaliśmy w Niepublicznym Schronisku Młodzieżowym, wspólnie przygotowliśmy posiłki a wieczorem rozpaliliśmy ognisko.  W sobotę po śniadaniu busem dojechaliśmy  do Kielec.  Najbardziej zachwycił nas odresaurowany tętniący życiem kielecki rynek oraz liczne fontanny, w których w ten upalny dzień  mieliśmy wspaniałą  zabawę. 

 

 

 

Rok szkolny 2012-2013

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny i trzeci już rok naszej działalności.

 

Powitaliśmy go 6 i 7 pażdziernika 2012r. na rajdzie w Sandomierzu, wcześniej zaplanowaliśmy program rajdu, wyszukaliśmy super nocleg w nowym Domu Turysty przy ul. Zawichojskiej w Sandomierzu, obliczyliśmy koszty i zamówiliśmy słoneczną pogodę!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotek z rajdu (tablica obok pokoju p. pedagog)

 

 

Rok szkolny 2011-2012

Szkolne Koło Turystyczne „Wędrownicydziała w naszej szkole już drugi rok. Zrzesza 21 uczniów Publicznego Gimnazjum we Wsoli. Opiekunem koła jest pedagog szkolny Lidia Kutkiewicz.Celem koła jest rozbudzanie u uczniów zainteresowań turystyczno-krajoznawczych, motywowanie do aktywnego wypoczynku i przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej.

We wrześniu zorganizowaliśmy ognisko integracyjne, braliśmy udział w XVII Rajdzie z Pedagogiem na trasie Pionki –Garbata organizowanym przez PTSM,   w pażdziernku zorganizowaliśmy wyjazd na basen do Kozienic.

W styczniu odbył się 2-dniowy biwak w szkole z balem karnawałowym , w maju zorganizowaliśmy 2-dniowy rajd po Górach Świętokrzyskich i Kielcach,w czerwcu 3-dniową wycieczkę w Pieniny.

 

 

W sobotę 18 czerwca spotkaliśmy się w szkole na podsumowaniu działalności oraz powitaliśmy wakacje na ognisku w Wielogórze.Cool

   Fotki z rajdu i z wycieczki  w Galerii.


 

 

 

 


 


 

 

 

 
 


 

 

 

 


XV Rajd po Ziemi Radomskiej Chlewiska-Szydłowiec 02.10.2015