AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wsoli
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Wolontariat

  ”Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

 

  Nie przez to, kim jest,

 

   Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 

                               Jan Paweł II

 

 Wychodząc naprzeciw słowom Jana Pawła II odnoszącym się do postrzegania drugiego człowieka, jego krzywd i cierpienia z inicjatywy p.Lidii Kutkiewicz i p. Eweliny Kowalczyk powstał przy Zespole Szkół Publicznych we Wsoli

„Szkolny Klub Wolontariatu”.

Celem działalności Klubu jest:

- prowadzenie akcji charytatywnych, na terenie szkoły oraz poza nią,

- kształtowanie pozytywnych cech wśród uczniów,

- rozwijanie osobistych zainteresowań uczniów,

- prowadzenie różnorakich działań mających na celu pomoc innym.

Opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu:

mgr Katarzyna Sadowska

mgr Ewelina Kowalczyk

 

 

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu

 

Rok szkolny 2017 /18

 

 

 

Dzień Jabłka

    W poniedziałek 23 października wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali  „DZIEŃ JABŁKA”. Z tej okazji dzieci i nauczycieli przyszli do szkoły ubrani w kolorach tych owoców. W czasie długiej przerwy działały kawiarenki ze smakołykami. W akcję włączyli się Wolontariusze naszego Koła, którzy przygotowali poczęstunek i pracowali w kawiarenkach.

 

Promocja Wolontariatu

     W dniu 27.10.2017 roku Klub Wsola przeprowadził w ZS – P Wsola promocję wolontariatu. W jej ramach Wolontariusze na każdej przerwie zapraszali pozostałych uczniów do wstąpienia do Klubu Wolontariatu. W czasie długiej przerwy na głównym holu można było obejrzeć film przedstawiający naszą działalność. Po filmie Wolontariusze uczyli wszystkich chętnych tańców integracyjnych.    

 

 

 

„Arka" ma talent

 

     W dniu 21 listopada w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu odbył się konkurs pt. „Arka ma talent”. Jego celem była popularyzacja działań artystycznych, rozwijanie kreatywności i zainteresowań wśród Wolontariuszy, promowanie młodych talentów oraz poszukiwanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.  Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły: Andżelika Bartosiak i Maciej Bonk. Andżelika zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie piosenki pt. "Gwiazda Filmowa”.  Gratulujemy Jej zdolności wokalnych oraz gry aktorskiej i życzymy dalszych sukcesów.

 

Turniej Tenisa Stołowego

 

     W dniu 25 listopada w ZS - P Wsola odbył się turniej tenisa stołowego zaliczany do grupy Olimpiad Specjalnych. Na zawodach były obecne nasze Wolontariuszki: Karolina Karaś, Michalina Karaś, Iga Dryja, Aleksandra Górka, które pomagały uczestnikom. 

 

Zbiórka Żywności na rzecz Fundacji Wolne Miejsce

 

    W dniu 2 grudnia br. Stowarzyszenie  Centrum Młodzieży „Arka" w Radomiu przeprowadziło zbiórkę żywności radomskich sklepach wielkopowierzchniowych na rzecz Fundacji Wolne Miejsce. W akcji brały udział nasze Wolontariuszki:  Karolina Karaś,  Michalina Karaś,  Zuzanna Licbarska,  Zuzanna Piwowarczyk,  Marta Wiśniewska, Oliwia Kowalczyk.

 

     Wszystkim Darczyńcom w imieniu podopiecznych Fundacji dziękujemy za okazane serce. 


 

Okaż serce bezdomnym zwierzętom

 

   Jak co roku, wspólnie z LOP, została przeprowadzona akcja pomocy zwierzętom ze schroniska w Urbanowie gmina Jedlińsk. W ramach akcji zbierana była sucha karma.  Akcja trwała do końca  listopada. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dla schroniska.

    Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu naszych czworonogów.

 

Ozdoby na wigilię dla samotnych

 

     Nasz klub włączył się w akcję „Ozdoby na wigilię dla samotnych”   dla  Fundacji „Wolne Miejsce”, w ramach której  wolontariusze przygotowali stroiki na stoły i ozdoby na choinkę.


 

Bal wolontariatu 

 

     W dniu 03 lutego 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27 w Radomiu odbył się XVIII Bal Wolontariusza. Jego hasłem przewodnim było „Serce za serce".

     Impreza była podsumowaniem pracy wolontariuszy. W balu wzięło udział ponad 500 osób, które na co dzień zajmują się pomaganiem potrzebującym.  Nasz klub reprezentowały: Zuzanna Licbarska, Marta Wiśniewska, Andżelika Bartosiak, Natalia Wiśniewska, Sandra Warzyńska, Aleksandra Górka, Zuzanna Piwowarczyk, Iga Dryja, Agata Romanow, Wiktoria Rybska, Karolina Karaś, Michalina Karaś oraz opiekun klubu Ewelina Kowalczyk.   

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLONTARIAT 2017/18