SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Wolontariat

  

 

 

 

”Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

 

  Nie przez to, kim jest,

 

   Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 

                               Jan Paweł II

 

 Wychodząc naprzeciw słowom Jana Pawła II odnoszącym się do postrzegania drugiego człowieka, jego krzywd i cierpienia z inicjatywy p.Lidii Kutkiewicz i p. Eweliny Kowalczyk powstał przy Zespole Szkół Publicznych we Wsoli

„Szkolny Klub Wolontariatu”.

Celem działalności Klubu jest:

- prowadzenie akcji charytatywnych, na terenie szkoły oraz poza nią,

- kształtowanie pozytywnych cech wśród uczniów,

- rozwijanie osobistych zainteresowań uczniów,

- prowadzenie różnorakich działań mających na celu pomoc innym.

Opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu:

mgr Katarzyna Sadowska

mgr Ewelina Kowalczyk


 

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu

 

Rok szkolny 2017 /18

 

Dzień Jabłka

     W poniedziałek 23 października uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki  świętowały  „DZIEŃ JABŁKA”. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorach tych owoców. W czasie długiej przerwy działały kawiarenki ze smakołykami. W akcję włączyli się Wolontariusze naszego Koła, którzy przygotowali poczęstunek i pracowali w kawiarenkach.

Promocja Wolontariatu

     W dniu 27.10.2017 roku Klub Wsola przeprowadził w ZS – P Wsola promocję wolontariatu. W jej ramach Wolontariusze na każdej przerwie zapraszali pozostałych uczniów do wstąpienia do Klubu Wolontariatu. Na długiej przewie na głównym holu można było obejrzeć film opisujący naszą działalność. Po filmie Wolontariusze uczyli wszystkich chętnych tańców integracyjnych.    

 

Arka ma talent

 

     21 listopada w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu odbył się konkurs pt. „Arka ma talent”. Celem konkursu była popularyzacja działań artystycznych, rozwijanie kreatywności i zainteresowań wśród Wolontariuszy, promowanie młodych talentów, oraz poszukiwanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. 

     Nasza uczennica Andżelika Bartosiak z klasy VI a zajęła pierwsze miejsce za wykonanie piosenki pt. „Gwiazda filmowa”, natomiast wyróżniony  został Maciej Bonk uczeń klasy VI a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 

 


 

 
 

 

WOLONTARIAT 2017/18