”Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

 

  Nie przez to, kim jest,

 

   Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 

                               Jan Paweł II

 

 Wychodząc naprzeciw słowom Jana Pawła II odnoszącym się do postrzegania drugiego człowieka, jego krzywd i cierpienia z inicjatywy p.Lidii Kutkiewicz i p. Eweliny Kowalczyk powstał przy Zespole Szkół Publicznych we Wsoli

„Szkolny Klub Wolontariatu”.

Celem działalności Klubu jest:

- prowadzenie akcji charytatywnych, na terenie szkoły oraz poza nią,

- kształtowanie pozytywnych cech wśród uczniów,

- rozwijanie osobistych zainteresowań uczniów,

- prowadzenie różnorakich działań mających na celu pomoc innym.

Opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu:

mgr Katarzyna Sadowska

mgr Ewelina Kowalczyk

 

 

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu

 


Rok szkolny 2019/2010


 Zbiórka żywności dla zwierząt

 

     Dnia 18.10. 2018r. wolontariuszki Andżelika Bartosiak, Oliwia Kowalczyk, Zuzanna Licbarska , Nikola Kozłoska  brały udział w akcji ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.  Dziewczęta  w ramach akcji  rozdawały ulotki i  zbierały datki w hipermarkecie  E. Leclerc w Radomiu  na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.  

 Zbiórka żywności dla potrzebujących

     Dnia 29.11. 2019r. wolontariuszki Wiktoria Bartosiak, Oliwia Chęć, Julia Kozieł, Martyna Grzegorczyk, Maja Bujak pod opieką pani Eweliny Kowalczyk   brały udział w akcji „Zbiórka produktów spożywczych na wigilię dla Samotnych” zorganizowanej w hipermarkecie  Biedronka  w Radomiu.   Uczennice  w ramach akcji  rozdawały ulotki i zachęcały do ofiarowania produktów spożywczych.    

Konkurs „Lubię wracać tam gdzie byłem”

      W roku szkolnym 2019/20 SCM Arka w Radomiu zorganizowała konkurs pt. „Lubię Wracać tam gdzie byłem”. Miał on charakter otwarty i mógł w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Radomia i okolic. Celem konkursu była prezentacja twórczości mieszkańców i odkrycie nowych talentów.  Technika wykonania pracy była dowolna: fotografia, plakat, grafika, itp.  W konkursie brali udział Wolontariusze naszego Klubu: Oliwia Chęć, Oliwia Kowalczyk, Urszula Wieteska, Nikola Kozłowska, Wojtek Kociński.  Nikola Kozłowska za swoją prace wykonaną w technice wyklejania plasteliną  zdobyła II miejsce. 

 

 

 


Rok szkolny 2018 /19

Piknik dla życia i rodziny
     Dnia 9 czerwca w Radomiu odbył się Piknik Dla Życia i Rodziny pod hasłem „Szczęśliwa Rodzina – Szczęśliwe Dzieci”. Składał się on z dwóch części: marszu manifestacyjnego i części artystycznej. W wydarzenie to czynnie włączyły się wolontariuszki naszego klubu: Kamila Bączkowska, Wiktoria Figura, Nikola Plewińska, Zuzanna Licbarska, Oliwia Kowalczyk razem z opiekunką panią Eweliną Kowalczyk. Dziewczęta przed marszem rozdawały kolorowe balony i wiatraczki, natomiast w trakcie trwania części artystycznej prowadziły kącik malucha, w którym wszystkie dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek i dobrą zabawę: puszczanie baniek, zabawy z chustą Klanza,   malowanie twarzy.

Rok szkolny 2017 /18

 

Dzień Jabłka

    W poniedziałek 23 października wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali  „DZIEŃ JABŁKA”. Z tej okazji dzieci i nauczycieli przyszli do szkoły ubrani w kolorach tych owoców. W czasie długiej przerwy działały kawiarenki ze smakołykami. W akcję włączyli się Wolontariusze naszego Koła, którzy przygotowali poczęstunek i pracowali w kawiarenkach.

 

Promocja Wolontariatu

     W dniu 27.10.2017 roku Klub Wsola przeprowadził w ZS – P Wsola promocję wolontariatu. W jej ramach Wolontariusze na każdej przerwie zapraszali pozostałych uczniów do wstąpienia do Klubu Wolontariatu. W czasie długiej przerwy na głównym holu można było obejrzeć film przedstawiający naszą działalność. Po filmie Wolontariusze uczyli wszystkich chętnych tańców integracyjnych.    

 

 

 

„Arka" ma talent

 

     W dniu 21 listopada w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu odbył się konkurs pt. „Arka ma talent”. Jego celem była popularyzacja działań artystycznych, rozwijanie kreatywności i zainteresowań wśród Wolontariuszy, promowanie młodych talentów oraz poszukiwanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.  Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły: Andżelika Bartosiak i Maciej Bonk. Andżelika zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie piosenki pt. "Gwiazda Filmowa”.  Gratulujemy Jej zdolności wokalnych oraz gry aktorskiej i życzymy dalszych sukcesów.

 

Turniej Tenisa Stołowego

 

     W dniu 25 listopada w ZS - P Wsola odbył się turniej tenisa stołowego zaliczany do grupy Olimpiad Specjalnych. Na zawodach były obecne nasze Wolontariuszki: Karolina Karaś, Michalina Karaś, Iga Dryja, Aleksandra Górka, które pomagały uczestnikom. 

 

Zbiórka Żywności na rzecz Fundacji Wolne Miejsce

 

    W dniu 2 grudnia br. Stowarzyszenie  Centrum Młodzieży „Arka" w Radomiu przeprowadziło zbiórkę żywności radomskich sklepach wielkopowierzchniowych na rzecz Fundacji Wolne Miejsce. W akcji brały udział nasze Wolontariuszki:  Karolina Karaś,  Michalina Karaś,  Zuzanna Licbarska,  Zuzanna Piwowarczyk,  Marta Wiśniewska, Oliwia Kowalczyk.

 

     Wszystkim Darczyńcom w imieniu podopiecznych Fundacji dziękujemy za okazane serce. 


 

Okaż serce bezdomnym zwierzętom

 

   Jak co roku, wspólnie z LOP, została przeprowadzona akcja pomocy zwierzętom ze schroniska w Urbanowie gmina Jedlińsk. W ramach akcji zbierana była sucha karma.  Akcja trwała do końca  listopada. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dla schroniska.

    Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu naszych czworonogów.

 

Ozdoby na wigilię dla samotnych

 

     Nasz klub włączył się w akcję „Ozdoby na wigilię dla samotnych”   dla  Fundacji „Wolne Miejsce”, w ramach której  wolontariusze przygotowali stroiki na stoły i ozdoby na choinkę.


 

Bal wolontariatu 

 

     W dniu 03 lutego 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27 w Radomiu odbył się XVIII Bal Wolontariusza. Jego hasłem przewodnim było „Serce za serce".

     Impreza była podsumowaniem pracy wolontariuszy. W balu wzięło udział ponad 500 osób, które na co dzień zajmują się pomaganiem potrzebującym.  Nasz klub reprezentowały: Zuzanna Licbarska, Marta Wiśniewska, Andżelika Bartosiak, Natalia Wiśniewska, Sandra Warzyńska, Aleksandra Górka, Zuzanna Piwowarczyk, Iga Dryja, Agata Romanow, Wiktoria Rybska, Karolina Karaś, Michalina Karaś oraz opiekun klubu Ewelina Kowalczyk. 

 

Okaż serce bezdomnym zwierzętom

 

   Wspólnie z LOP została przeprowadzona akcja pomocy zwierzętom ze schroniska w Radomiu. W ramach akcji zbierana była sucha karma.  Akcja trwała  przez dwa tygodnie marca . Cała zebrana karma została przekazana do schroniska.

 

Ozdoby na śniadanie  wielkanocne dla samotnych

 

     Nasz klub włączył się w akcję zorganizowaną  przez Fundację „Wolne Miejsce”. W ramach tej  akcji wolontariusze przygotowali stroiki wielkanocne, pisanki i palmy wielkanocne na śniadanie wielkanocne dla samotnych.


Zbiórka na rzecz Hospicjum Królowej Jadwigi

 

          Przed świętami Wielkanocnymi nasz Klub razem z p. Aleksandrą Pawlak zorganizował akcję na rzecz radomskiego  Hospicjum  imienia Królowej Jadwigi, w ramach której zbieraliśmy odzież i obuwie dla dzieci wieku od10 do18 lat, ręczniki, pościel, tekstylia, zabawki, artykuły piśmiennicze. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dla potrzebujących.


Festyn sportowy w OSP w Wielogóra

 

     Z okazji Dnia Dziecka w dniu 2 czerwca bieżącego roku w OSP w Wielogórze odbył się festyn.  W imprezie brał udział nasz szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariuszki: Agata Romanow, Oliwia Kowalczyk, Karolina Rylska, Zuzanna Piwowarczyk pomagały w kąciku dla najmłodszych,  malując  twarze dzieci , wg przygotowanych wzorów  lub inwencji własnej.


Festyn Zdrowia

    W dniu 10 czerwca 2018roku przed Urzędem Miejskim w Radomiu odbyły się Festyn Zdrowia. W imprezie brał udział nasz szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariuszki: Oliwia Kowalczyk, Zuzanna  Licbarska, Aleksandra Górka, Sandra Warzyńska pomagały w przygotowaniu  dla najmłodszych atrakcji: malowaniu  twarzy i  malowaniu na przygotowanych kartonach. Część wolontariuszy rozdawała  wśród uczestników festynu ulotki promujące Arkę.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych Joanna Marczuk. Dane do kontaktu Joanna.Marczuk.@cbi24.pl