SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Konkursy

Najbardziej nowoczesny kierunek myślenia to ten,
który znów odkryje pojedynczego człowieka.
(Witold Gombrowicz, Dziennik, t. 1, 142)

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS IV-VII ORAZ KLAS II-III GIMNAZJUM DO UDZIAŁU W KONKURSIE CZYTELNICZYM, DOTYCZĄCYM KSIĄŻEK Z CYKLU JEŻYCJADA AUTORSTWA MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

 

ZADANIEM KONKURSOWYM JEST PRZECZYTANIE WYBRANEGO TOMU Z CYKLU I NAPISANIE KRÓTKIEGO TESTU SPRAWDZAJĄCEGO ZNAJOMOŚĆ JEGO TREŚCI. TEST BĘDZIE MOŻNA WYPEŁNIĆ
W CZASIE DOWOLNEJ PRZERWY W DNIACH 18-22 GRUDNIA.

 

ZWYCIĘZCY OTRZYMAJĄ NAGRODY KSIĄŻKOWE I DYPLOMY LAUREATA, A WSZYSCY UCZESTNICY PUNKTY DODATNIE I DYPLOMY UZNANIA.

 

 

 

ZAPRASZAMY PO KSIĄŻKI
MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

 

                                                               


ROK SZKOLNY 2016/2017

GMINNY KONKURS WIEDZY O WITOLDZIE GOMBROWICZU I JEGO ZWIĄZAKCH ZE WSOLĄ I OKOLICĄ

REGULAMIN regulamin.doc

ZAKRES MATERIAŁU

  • Eliminacje (szkoła podstawowa i gimnazjum):

-        Biuletyn informacyjny Zespołu Szkół Publicznych im. Witolda Gombrowicza we Wsoli.

  • Finał - szkoła podstawowa:

-        Biuletyn informacyjny Zespołu Szkół Publicznych im. Witolda Gombrowicza we Wsoli.

-        W. Gombrowicz, Dziennik 1961-1969, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2001, s.7-19. dziennik.pdf

-        W. Gombrowicz, Testament. Rozmowy z Dominique de Roux, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2001, s. 80-95. testament.pdf

-        J. Jarzębski, Schulz, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 1999, s. 56-59. schulz.pdf

-        A. S. Kowalczyk, Giedroyc i „Kultura”, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 1999, s.174-178. giedroyc_i_kultura.pdf

-        J. Siedlecka, roz. Herbaciarz, Aniela Ciemna, Przeżytek, w: Jaśnie Panicz, Prószyński i S-ka, Warszawa 2003. herbaciarz.pdf aniela_ciemna.pdf przezytek.pdf

  • Finał – gimnazjum:

-        Zakres materiałów obowiązujących w szkole podstawowej.

Dodatkowo:

-        J. Siedlecka, roz. Krysta, moja miłość, Rozmowy z Gombrowiczem, Klin w: Jaśnie Panicz, Prószyński i S-ka, Warszawa 2003 krysta__moja_milosc.pdf rozmowy_z_gombrowiczem.pdf klin.pdf

-        W. Gombrowicz, Ferdydurke (dowolne wydanie).

ROK SZKOLNY  2015/2016

Ogłaszamy Wieki Konkurs Czytelniczy !

 

Regulamin Wielkiego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez bibliotekę ZSP we Wsoli

1. Konkurs  jest przeznaczony dla uczniów klas 3-6 PSP i I-III  PG. Jego cel to rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

2.W każdym miesiącu ( od listopada do maja) zgłoszony uczeń czyta jedną
z zaproponowanych na dany miesiąc książek.

3.Po jej przeczytaniu, w dowolnym terminie danego miesiąca (najlepiej na długiej przerwie) przychodzi do biblioteki i rozwiązuje test dotyczący przeczytanej książki.

4.W pierwszym tygodniu kolejnego miesiąca sprawdza swoje wyniki na tablicy informacyjnej przy bibliotece i wypożycza  nową książkę według harmonogramu.

5. Na początku czerwca sumujemy wyniki każdego ucznia i ogłaszamy zwycięzców.

6.Oprócz czystej przyjemności płynącej z czytania możesz zdobyć atrakcyjne książkowe nagrody, punkty za udział w konkursie i dobrą  cząstkową ocenę z j. polskiego. Ocena ta będzie uzależniona od liczby zebranych punktów.

6. Zapisy do konkursu i szczegółowe informacje uzyskasz w bibliotece. Zapraszamy!

Bibliotekarki: T. Rybska i M. Kalinowska

 

 

Harmonogram konkursowy dla PSP

 

Lp.

Miesiąc

Proponowane tytuły

1.

Listopad

C.S. Lewis – „Lew, czarownica i stara      

                      szafa”

C.S. Lewis – „Książę Kaspian”

C.S. Lewis – „Podróż „Wędrowca do świtu”

C.S. Lewis – „Srebrne krzesło”

C.S. Lewis – „Siostrzeniec czarodzieja”

2.

Grudzień

Sempe i Gościnny – „Mikołajek”

Sempe i Gościnny – „Mikołajek i inne     

                                   chłopaki”

Sempe i Gościnny – „Rekreacje Mikołajka”

Sempe i Gościnny – „Wakacje Mikołajka”

Sempe i Gościnny – „Mikołajek ma kłopoty”

3.

Styczeń

Joanna Olech -           „Dynastia Miziołków”

Zbigniew Nienacki –  „Pan Samochodzik    

                                     i templariusze”

4.

Luty

Dorota Terakowska –   „Babci Brygidy

                                      szalona podróż po Krakowie”

Dorota Terakowska –  „Władca Lewawu”

Beata Ostrowicka –     „Eliksir przygód”

Beata Ostrowicka –     „Tajemnica szkatułki”

Hanna Ożogowska –  „Dziewczyna

                                     i chłopak czyli heca     

                                     na czternaście fajerek”

5.

Marzec

J. K. Rowling –   „Harry Potter i Komnata                     

                             Tajemnic”

J. K. Rowling –   „Harry Potter i Kamień

                              Filozoficzny”

Janusz Korczak – „Kajtuś czarodziej”

6.

Kwiecień

Rafał Kosik -          „Feliks, Net i Nika oraz

                                Orbitalny Spisek”

Rafał Kosik -           „Feliks, Net i Nika oraz

                                 Orbitalny Spisek 2. Mała    

                                  Armia”

Rafał Kosik -            „Feliks, Net i Nika oraz Gang

                                   Niewidzialnych Ludzi”

Edmund Niziurski –  „Księga urwisów”

Zbigniew Nienacki – „Księga strachów”

7.

Maj

Kornel Makuszyński – „Panna z mokrą

                                       głową”

Maria Kruger –             „Godzina pąsowej róży”

Robert Louis Stevenson – „Wyspa skarbów”

Adam Bahdaj –                  „Wakacje z duchami”

 

Harmonogram konkursowy dla PG

 

Lp.

Miesiąc

Proponowane tytuły

1.

Listopad

Ewa Nowak -   „Krzywe 10”

Ewa Nowak-    „Diupa”

Ewa Nowak -   „Lawenda w chodakach”

Ewa Nowak -   „Wszystko, tylko nie mięta”

2.

Grudzień

Małgorzata Musierowicz - „Kalamburka”

M. Musierowicz -              „Nutria i Nerwus”   

Małgorzata Musierowicz - „Język Trolli”

Małgorzata Musierowicz - „Noelka”

Małgorzata Musierowicz - „Kłamczucha”

3.

Styczeń

Grażyna Bąkiewicz -   „O melba”

Grażyna Bąkiewicz –  „Stan  podgorączkowy”

Grażyna Bąkiewicz -   „Będę u Klary”

4.

Luty

Andrzej Sapkowski -   „Ostatnie życzenie”

Andrzej Sapkowski -   „Czas pogardy”

Andrzej Sapkowski -   „Miecz przeznaczenia”

Andrzej Sapkowski -   „Król elfów”

5.

Marzec

Krystyna Siesicka -   „Obok mnie”

Krystyna Siesicka -   „Czas Abrahama”

Krystyna Siesicka -   „Ludzie jak wiatr”

Krystyna Siesicka -   „Jezioro osobliwości”

6.

Kwiecień

Christiane F. -      „My, dzieci z dworca ZOO”

Barbara Rosiek -  „Pamiętnik narkomanki”

Barbara Rosiek -  „Byłam schizofreniczką”

Marta Fox -          „Iza Anoreczka”

Jan Frey -             „Pokręcony świat”

7.

Maj

Carlos Ruiz Zafón - „Książę mgły”

Carlos Ruiz Zafón - „Światła września”

Carlos Ruiz Zafón -  „Marina”

Carlos Ruiz Zafón -  „Cień wiatru”

Carlos Ruiz Zafón -  „Więzień nieba”

Carlos Ruiz Zafón -  „Gra Anioła”


 

Wielki Konkurs Czytelniczy

Wyniki konkursu czytelniczego z listopada 

Publiczne Gimnazjum

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ilość punktów

1.

Wędzonka Paulina

I A

7

2.

Koleja Amelia

I A

2

3.

Nowak Zuzanna

I A

5

8.

Serafin Roksana

I B

0

9.

Dupla Oliwier

I B

0

10

Fluder Jakub

I B

1

12.

Durak Wiktoria

I B

8

13.

Walczak Aleksandra

I B

9

14.

Rogala Julia

I B

9

16.

Pysiak Wiktoria

II A

9

4.

Maciejewski Bartłomiej

III A

9

5.

Młynarski Bartłomiej

III A

8

6.

Karaś Katarzyna

III A

9

7.

Kiepiela Martyna

III A

8

11.

Derleta Aleksandra

III A

2

15.

Wieteska Jakub

III A

7

 

Wielki Konkurs Czytelniczy 

Publiczna Szkoła Podstawowa

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ilość punktów

19.

Guzińska Maja

III A

9

20.

Kozłowska Nikola

III A

4

14.

Wieteska Urszula

III B

7

16.

Simlat Arkadiusz

III B

3

18.

Kowalczyk Oliwia

III B

6

21.

Krzosek Julia

III B

4

22.

Nowakowski Grzegorz

III B

8

3.

Kiepiela Kacper

IV A

4

2.

Kozieł Katarzyna

IV A

3

9.

Tatar Monika

IV A

4

10

Bączkowska Karolina

V A

8

12.

Siurnik Robert

V A

6

4.

Guzińska Małgorzata

V A

9

5.

Pysiak Damian

V A

10

6.

Kucharczyk Jakub

V A

6

7.

Gryz Julia

V A

7

11.

Gierasińska Aleksandra

V A

6

15.

Krzesińska Różą

V A

9

16.

Płowiec Karolina

V A

7

1.

Rylska Karolina

VI A

0

8.

Jakubiak Karolina

VI B

4

13.

Rybicka Emilia

VI B

4

17.

Gryz Maciej

VI B

5

 

Wielki Konkurs Czytelniczy

 

Publiczne Gimnazjum

 

Wyniki za grudzień

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ilość punktów

1.

Wędzonka Paulina

I A

-

2.

Koleja Amelia

I A

-

3.

Nowak Zuzanna

I A

5

4.

Serafin Roksana

I B

-

5.

Dupla Oliwier

I B

-

6.

Fluder Jakub

I B

-

7.

Durak Wiktoria

I B

-

8.

Walczak Aleksandra

I B

-

9.

Rogala Julia

I B

6

10.

Róg Alicja

IA

1,5

11.

Pysiak Wiktoria

II A

6,5

12.

Łącka Wiktoria

IIA

7,5

13.

Maciejewski Bartłomiej

III A

0

14.

Młynarski Bartłomiej

III A

7,5

15.

Karaś Katarzyna

III A

-

16.

Kiepiela Martyna

III A

-

17.

Derleta Aleksandra

III A

-

18.

Wieteska Jakub

III A

5

 

Wielki Konkurs Czytelniczy

 

Publiczna Szkoła Podstawowa

 

Wyniki za grudzień

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ilość punktów

1.

Guzińska Maja

III A

7,5

2.

Kozłowska Nikola

III A

6

3.

Wieteska Urszula

III B

-

4.

Simlat Arkadiusz

III B

-

5.

Kowalczyk Oliwia

III B

8

6.

Krzosek Julia

III B

-

7.

Nowakowski Grzegorz

III B

5

8.

Nowak Kacper

IIIA

5,5

9.

Plewińska Nikola

IIIA

9

10.

Kaczmarska Julia

IIIB

7

11.

Kociński Wojciech

IIIB

6

12.

Wieteska Urszula

IIIB

7

13.

Wieczorek Wiktoria

IIIB

3

14.

Kozieł Katarzyna

IV A

-

15.

Kiepiela Kacper

IV A

-

16.

Tatar Monika

IV A

-

17.

Guzińska Małgorzata

V A

-

18.

Pysiak Damian

V A

-

19.

Kucharczyk Jakub

V A

-

20.

Gryz Julia

V A

7,5

21

Bączkowska Karolina

V A

9

22.

Gierasińska Aleksandra

V A

8

23.

Siurnik Robert

V A

4

24.

Krzesińska Różą

V A

8

25.

Płowiec Karolina

V A

8

26.

Stus Wiktoria

VA

8

27.

Rylska Karolina

VI A

-

28.

Jakubiak Karolina

VI B

-

29.

Rybicka Emilia

VI B

-

30.

Gryz Maciej

VI B

7,5

 

Wielki Konkurs Czytelniczy

Publiczne Gimnazjum

Wyniki za styczeń

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ilość punktów

1.

Wędzonka Paulina

I A

-

2.

Koleja Amelia

I A

-

3.

Nowak Zuzanna

I A

7

4.

Serafin Roksana

I B

-

5.

Dupla Oliwier

I B

-

6.

Fluder Jakub

I B

-

7.

Durak Wiktoria

I B

-

8.

Walczak Aleksandra

I B

-

9.

Rogala Julia

I B

-

10.

Róg Alicja

IA

-

11.

Pysiak Wiktoria

II A

-

12.

Łącka Wiktoria

IIA

-

13.

Maciejewski Bartłomiej

III A

10

14.

Młynarski Bartłomiej

III A

7

15.

Karaś Katarzyna

III A

10

16.

Kiepiela Martyna

III A

10

17.

Derleta Aleksandra

III A

-

18.

Wieteska Jakub

III A

4

 

Wielki Konkurs Czytelniczy

Publiczna Szkoła Podstawowa

Wyniki za styczeń

 

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ilość punktów

1.

Guzińska Maja

III A

9

2.

Kozłowska Nikola

III A

7

3.

Wieteska Urszula

III B

4

4.

Simlat Arkadiusz

III B

-

5.

Kowalczyk Oliwia

III B

5

6.

Krzosek Julia

III B

-

7.

Nowakowski Grzegorz

III B

-

8.

Nowak Kacper

IIIA

-

9.

Plewińska Nikola

IIIA

6

10.

Kaczmarska Julia

IIIB

-

11.

Kociński Wojciech

IIIB

-

12.

Wieteska Urszula

IIIB

-

13.

Wieczorek Wiktoria

IIIB

-

14.

Kozieł Katarzyna

IV A

-

15.

Kiepiela Kacper

IV A

2

16.

Tatar Monika

IV A

-

17.

Guzińska Małgorzata

V A

5

18.

Pysiak Damian

V A

-

19.

Kucharczyk Jakub

V A

-

20.

Gryz Julia

V A

9

21

Bączkowska Karolina

V A

9

22.

Gierasińska Aleksandra

V A

6

23.

Siurnik Robert

V A

10

24.

Krzesińska Różą

V A

 

25.

Płowiec Karolina

V A

5

26.

Stus Wiktoria

VA

2

27.

Karaś Karolina

VB

9

28.

Rylska Karolina

VI A

-

29.

Jakubiak Karolina

VI B

-

30.

Rybicka Emilia

VI B

8

31.

Gryz Maciej

VI B

10

 

 


 

Uzależnieniom mówimy STOP!

 

         W Szkolnym Tygodniu Profilaktyki w świątecznej scenerii biblioteki szkolnej odbył się finał konkursu „Uzależnieniom mówimy STOP!” organizowanego przez panią pedagog Lidię Kutkiwicz z pomocą pani Teresy Rybskiej i SK PCK działającego w naszej szkole, którego opiekunem jest  pani Mirosława Kalinowska.

 

         Tak widzom, jak i  zaproszonym gościom oraz organizatorom, finaliści zaimponowali swoją wiedzą dotyczącą uzależnień, zdrowego trybu życia, wirusa HIV i AIDS. Konkurs miał charakter  turnieju 1 z 10, awłaściwie
1 z 12, bo po tyle było uczestników w każdej kategorii. Trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ walka o laur trwała długo. Zabawne komentarze
 p. Dyrektora dodatkowo urozmaiciły imprezę i wpłynęły na jej swobodną atmosferę.

 

         W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyli:

 

I miejsce – Kacper Pietrzyk , kl. V b

 

II miejsce – Katarzyna Guzińska, kl. VI b

 

III miejsce – Sebastian Młynarski, kl. IV a

 

         W kategorii gimnazjum wygrali:

 

I miejsce – Zuzanna Nowak, kl. I a

 

II miejsce-Kacper Płowiec, kl. II b

 

III miejsce Patryk Wiśniewski, kl. IIIb

 

 

 

         Oprócz sprawdzianu z wiedzy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Młodość bez uzależnień”.

 

Nagrody otrzymali:

 

PSP

 

Katarzyna Płaskocińska - I miejsce

 

Kinga Gasek - II miejsce

 

Natalia Wieczo - III miejsce

 

PG

 

Paulina Kuraś – I miejsce

 

Dominik Małek – II miejsce

 

Patrycja Dryja – III miejsce

 

Zwycięzcy obydwu konkursów dostali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (plecaki, kalkulatory). Pozostali finaliści i ci, którzy przedstawili swoje prace plastyczne, otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez firmę „Kratki”(przybory szkolne).

 

Korzystając z okazji p. dyr. Lidia Perendyk wręczyła również nagrody laureatom konkursu „Dopalacze kradną życie” zorganizowanego przez szkołę w Starych Zawadach.

 

Zajrzyjcie do galerii! skan_440.jpg [300x169]skan_452.jpg [300x169]skan_380.jpg [300x169]skan_379.jpg [300x533]skan_376.jpg [300x533]skan_374.jpg [252x448]

 

„Piegowaty” dzień w bibliotece

Przełożony( z racji  skontrum) z 1  na 22 marca Dzień Piegów to kolejny sposób na świetną zabawę dla młodszych czytelników  w czasie nietypowych świąt. Znowu na przerwach w bibliotece gromadziły się tłumy dzieciaków, bo każdy chciał mieć namalowane na twarzy piegi. Czynności owej dokonywały uczennice z koła „Moliki” ( PSP).

Oczywiście zasadniczym celem  imprezy była promocja ciekawych książek, tym razem takich, które mają piegowatego bohatera, np. Ania z Zielonego Wzgórza, Pipi  Pończoszanka, Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Akademia Pana Kleksa i wiele innych. Wymienione pozycje czytelnicy mogli oglądać  i wypożyczać .

            Na ekranie bibliotecznym  wyświetlano fragmenty filmu Akademia Pana Kleksa  ze śpiewanymi  wierszami Jana Brzechwy: Kaczka Dziwaczka, Psie  smutki, Dzik,  Kwoka  itp.

            Paniom  bibliotekarkom  najwięcej radości sprawiły wizyty uczniów, którzy mają swoje naturalne piegi, bo to był  dzień  do podkreślenia ich walorów. Piegowate jest piękne!

piegi_063.jpg [448x336] piegi_053.jpg [300x400]

 

piegi_054.jpg [336x448] piegi_040.jpg [300x400]

 

 

 



ROK  SZKOLNY  2013/2014

KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY

„NASZA MAMA CZARODZIEJKA”

 

ORGANIZATOR KONKURSU

Biblioteka Zespołu Szkół Publicznych im. W. Gombrowicza we Wsoli.

 

CELE KONKURSU

1. Przedstawienie motywu matki w literaturze dziecięcej w kontekście zbliżającego się Dnia Matki.
2. Mobilizowanie uczniów do czytania.
3. Twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu.
4. Popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

 

REGULAMIN KONKURSU

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II-III.
  2. Zadaniem konkursowym jest narysowanie ilustracji do wybranego opowiadania z książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Wykonawca pracy przedstawia na ilustracji własną mamę, w roli książkowej bohaterki.
    Format pracy A4, technika dowolna.
    Książki dostępne są w bibliotece szkolnej.
  3. Prace należy przynosić do biblioteki do dnia 20 maja 2014 r.
  4. Wszystkie prace zostaną umieszczone na wystawie obok biblioteki.

 

 

KONKURS CZYTELNICZY

„Baśnie i legendy ziemi radomskiej”

 

ORGANIZATOR KONKURSU

Biblioteka Zespołu Szkół Publicznych im. W. Gombrowicza we Wsoli.

Osoby wspomagające: nauczyciele języka polskiego w SP

 

CELE KONKURSU

  1. Propagowanie utworów przybliżających historię najbliższego regionu.
  2. Rozbudzanie zamiłowania czytania książek i czytania ze zrozumieniem.
  3. Doskonalenie umiejętności przekazywania przez uczniów nabytych wiadomości.
  4. Rozwijanie umiejętności pokonywania stresu w sytuacjach rywalizacji.

 

REGULAMIN KONKURSU

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-V.
  2. Aby wziąć udział w konkursie, należy przeczytać następujące legendy Zenona Gierały: „Diabeł skalisty z Szydłowca”, „Przygoda w Czarnolesie”, „Skarby iłżeckiego zamku”, Kozie nic!”.
  3. Przebieg konkursu: na pytania konkursowe uczniowie będą odpowiadali pisemnie na przygotowanych kartach konkursowych.
  4. Ocena odpowiedzi uczniów: za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzyma 1 punkt.
  5. Termin konkursu: 15 października 2013 r. godz. 1235 (w czytelni).
  6. Wręczenie nagród książkowych: 17 października w czasie spotkania z autorem konkursowych legend.

 

 

 

Zostań najlepszym czytelnikiem w szkole

 nowy_obraz_1.png [271x277]

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA
ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

 

Organizatorem  konkursu na Najlepszego Czytelnika Szkoły jest biblioteka szkolna. 

 

Cele  konkursu 
  1. Promocja czytelnictwa.
  2. Utrwalanie nawyku obcowania z książką.
  3. Podnoszenie kultury czytelniczej uczniów.
Zasady  konkursu
  1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
  2. Konkurs trwa od września do czerwca.
  3. Ocenie konkursowej podlega aktywność  i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest: 
  • liczba wypożyczonych książek,
  • terminowość oddawania książek przez czytelnika,
  • dbałość czytelnika o wypożyczone książki,
  • kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki. 

     4. Zwycięzcę konkursu  wyłania jury, w skład którego wchodzą  nauczyciele bibliotekarze.  

     5. Jurorzy wyłaniają  czytelników w trzech kategoriach wiekowych: 

  • I kategoria – klasy I-III SP
  • II kategoria – klasy IV-VI SP
  • III kategoria – klasy I-III G 

     6. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 

     7. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę oraz dyplom.


 

 


 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

   Rok 2013 Sejm ustanowił Rokiem Juliana Tuwima. 6 stycznia sto lat temu w "Kurierze Warszawskim" ukazał się debiutancki wiersz poety "Prośba". 27 grudnia 2013 roku minie 60. rocznica śmierci pisarza.

 

Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczo-plastycznym, przypominającym poezję J. Tuwima dla dzieci.

 

 REGULAMIN  KONKURSU:

 

  1. Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-III SP.
  2. Uczestnicy powinni przeczytać następujące wiersze J. Tuwima: „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie radio”. Następnie narysować ilustrację do jednego z wyżej wymienionych utworów (dowolną techniką na kartce formatu A4).
  3. Prace należy składać w bibliotece do dnia 28 lutego 2013 r.
  4. Zwycięzcy wyłonieni przez jury zostaną nagrodzeni, a wszystkie prace trafią na wystawę.

 

WYNIKI  KONKRSU

Do udziału w konkursie zgłoszono 38 prac. Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Woźniak-Krawczyk, p. Mirosława Kalinowska, p. Wioletta Nastula przyznała 4 równorzędne nagrody oraz 1 wyróżnienie dla następujących uczestników:

Ewa Kuraś kl. IA

Piotr Fijołek kl. IB

Karolina Płowiec kl. IIA

Dawid Durok kl. IIIB

Wiktoria Stus kl. IIA (wyróżnienie za oryginalną technikę).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.Uśmiech

 

 

 


 

 

ROK  SZKOLNY  2011/2012

 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA WRAZ Z NAUCZYCIELAMI KLAS II-III PSP

 

ORAZ POLONISTAMI

 

OGŁASZA W ROKU JANUSZA KORCZAKA

 

KONKURS CZYTELNICZY

 

DOTYCZĄCY JEGO UTWORÓW

 

 

 

 TYTUŁY KSIĄŻEK DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS:

 

Szkoła podstawowa  

Kajtuś Czarodziej                                  -    kl.II i III

Król Maciuś I                                         -   kl.IV 

Jóźki, Jaśki, Franki                                -    kl.V 

Bankructwo małego Dżeka                     -   kl.VI

 

Gimnazjum  

Sława                                                         - kl. I 

Kiedy znów będę mały                               - kl. II  

Konkurs odbędzie się pod koniec marca. Bliższe informacje zostaną wywieszone na tablicach ogłoszeniowych biblioteki. Można ich również będzie zasięgnąć u  w/w nauczycieli  i bibliotekarzy. 

W konkursie przewidziano nagrody książkowe dla najlepszych i cząstkową ocenę celującą z j. polskiego dla uczestników, którzy osiągną minimum 50 %  punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pozytywne uwagi lub punkty.

 

 

ZWYCIĘZCY  W  KONKURSACH CZYTELNICZYCH DOTYCZĄCYCH UTWORÓW JANUSZA KORCZAKA

 

 

KAJTUŚ  CZARODZIEJ

KLASY II-III SP

 Maksymalna ilość punktów do zdobycia 11          Prawidłowe odpowiedzi w procentach

 Maciej Gryz IIB                    11 p.                                                   100

Filip Stefanowicz IIB             11 p.                                                  100

Katarzyna Guzińska IIB        11 p.                                                  100

Natalia Michalik IIB              11 p                                                   100

Klaudia Potera IIB               11 p.                                                  100

Maja Wojciechowska IIB       11 p.                                                  100

Aleksandra Jędrusik IIB       10 p.                                                  100

Wiktoria Fgura IIB               10 p.                                                   90,9

Wiktoria Marszałek IIIA        10 p.                                                   90,9

Kacper Klocek IIIA                9 p.                                                    81,8

Zuzanna Nowak IIIA             9 p.                                                     81,8                         

Anita Uzar IIIA                     9 p.                                                    81,8

Paulina Wędzonka IIIB          9 p.                                                   81,8

Wiktoria Durak IIIB               9p.                                                     81,8

 

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 24          Prawidłowe odpowiedzi w procentach

Wiktoria Pietrzyk IVA           23 p.                                                95,8

 

JÓZKI, JAŚKI I FRANKI

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 24          Prawidłowe odpowiedzi w procentach

 Jakub Wieteska VA                  9 p.                                                 37,5

 

BANKRUCTWO MAŁEGO  DŻEKA

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 38            Prawidłowe odpowiedzi w procentach

 Aleksandra Gozdur VIB           21p.                                               55,3

 

SŁAWA

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 27          Prawidłowe odpowiedzi w procentach

 Michał Grzegorczyk IB             26 p.                                            96,3

 

KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 24          Prawidłowe odpowiedzi w procentach

 Klaudia Wieczorek IIA             18 p.                                             75

 


 

ROK SZKOLNY 2010/2011 

UCZNIOWIE PSP (KL. IV-VI) I PG!

 

W Roku Marii Skłodowskiej-Curie

biblioteka szkolna ogłasza konkurs dotyczący jej życia i dokonań

wyróżnionych dwukrotną Nagrodą Nobla.

Aby wziąć udział w konkursie zgłoś się do biblioteki

i wypożycz krótką biografię napisaną przez Helenę Bobińską.

Przeczytaj ją kilkakrotnie i w dniu 15 kwietnia, w godz. 800-1400 wypełnij test w czytelni.

Nagrody i pozytywne uwagi gwarantowane!

 

 

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.
Maria Skłodowska Curie

 

WYNIKI  KONKURSU

SZKOŁA  PODSTAWOWA

 

  1. Agata Figura VB             - 25 p.
  2. Monika Małek VIB          - 21 p.
  3. Jakub Wieteska IVA     - 20 p.
  4. Katarzyna Karaś IVA      - 11 p.
  5. Damian Górnik VIB        - 7 p.
  6. Sebastian Gajewski VIB  - 5 p.
    Grzegorz Kapusta IVA    - 5 p.
  7. Patrycja Marszałek VIA  - 4 p.
  8. Martyna Kiepiela IVA     - 3 p.
  9. Natalia Prokop IVA        - 1 p.

 

GIMNAZJUM

 

 

  1. Aleksandra Wziątek IIA  - 46 p.
  2. Klaudia Wieczorek IA     - 40 p.
  3. laudia Sałacińska IB     - 34 p.
  4. Olga Kołodziejczak IA    - 27 p.
  5. Patrycja Michalska IA     - 26 p.
  6. Luiza Kowalczyk IB        - 23 p.
  7. Martyna Krzosek IIA       - 22 p.
  8. Elżbieta Grabowska IA    - 20 p.
  9. Monika Klocek IIA          - 19 p.
    Karol Kołodziejski IA   - 19 p
  10. Aleksandra Figura IA       - 18 p.
  11. Patrycja Walczak IIA       - 16 p.
  12. Magdalena Traczewska IIA – 15 p.
  13. Katarzyna Golus IA              - 9 p.

 


 

 

 

KONKURS UCZNIOWSKIEJ TWÓRCZOŚCI

 ADRESOWANY DO UCZNIÓW KLAS I-III I IV-VI PSP

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA WSZYSTKICH PISZĄCYCH
DO PRZYSŁOWIOWEJ SZUFLADY
DO UDZIAŁU W KONKURSIE
DLA MŁODYCH TWÓRCÓW
.

Cele konkursu:

  • popularyzacja twórczości literackiej uczniów
  • motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami
  • promocja uzdolnionych twórców

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W DWÓCH KATEGORIACH:

I KATEGORIA: KLASY I-III PSP – UCZESTNICY TEJ KATEGORII MOGĄ ZGŁOSIĆ MAKSYMALNIE DWA WIERSZE. TEMAT: MOJA ULUBIONA PORA ROKU

II KATEGORIA: KLASY IV-VI PSP – UCZESTNICY TEJ KATEGORII MOGĄ ZGŁOSIĆ MAKSYMALNIE DWA WIERSZE LUB JEDNO OPOWIADANIE. TEMAT: PRZYJAŹŃ 

PRACE NALEŻY PRZYNOSIĆ DO BIBLIOTEKI
DO DNIA 28 LUTEGO.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I WRĘCZENIE NAGRÓD ODBEDZIE SIĘ 3 MARCA,
KIEDY TO OBCHODZONY JEST MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

WIERSZE  NAGRODZONE 
W  KONKURSIE UCZNIOWSKIEJ  TWÓRCZOŚCI  
W  KATEGORII  DLA  KLAS I-III PSP

TEMAT: MOJA  ULUBIONA  PORA ROKU

 

 

Magdalena Tatar kl. IIIA

 

Idzie już Pani Zima

 

Idzie już Pani Zima,

ma naszyjnik, diadem

i różdżkę z lodu.

Idzie już Pani Zima,

śnieżek w torbie ma.

Otuli nim domy, lasy, łąki

i cały świat.

Idzie już Pani Zima,

prezenty dla nas niesie.

Łyżwy, narty, sanki

i co jeszcze nie wiem.

 

Kinga Plewińska kl. IIIB

 

Wiosna

 

Wiosna to radosne chwile,

które niosą nam motyle.

Ptaki piękne piosenki śpiewają

i kwiaty rozkwitają.

Drzewa puszczają liście zielone

i wszystko jest rozanielone.

Zwierzęta budzą się z zimowego snu,

a pszczoły wylegują się na  kwiatach bzu.

Och ta wiosna!

Taka jest piękna i radosna!

 


 

KONKURS POPRAWNOŚCIOWY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego biblioteka szkolna ogłasza konkurs poprawnościowy dla uczniów gimnazjum. 9 lutego należy zgłosić się do biblioteki w godz. 800-1400 i dokonać wyboru poprawnych form językowych w teście. Nagroda główna - książka. Gwarantowane nagrody pocieszenia!

 

WYNIKI KONKURSU

I miejsce - Monika Klocek - 35 p.

II miejsce - Ewelina Wrona - 33 p.

III miejsce - Aleksandra Wziątek - 32 p.

IV miejsce - Magdalena Traczewska - 30 p.