SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE SZKOŁY. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wsoli został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych:Marcin Skrzypiec. Dane do kontaktu marcin.skrzypiec@cbi24.pl

Pedagog

Miła Uczennico! Miły Uczniu!

 

Nazywam się Lidia Kutkiewicz i jestem Twoim szkolnym pedagogiem. Jeśli chcesz porozmawiać o ważnych dla Ciebie sprawach, potrzebujesz pomocy lub wsparcia – przyjdź do mojego gabinetu

( pokój nr 41)

 

 

Zapraszam każdego, kto:

 

  • Chce, by Go najzwyczajniej wysłuchać.
  • Czuje, że inni Go nie rozumieją, jest samotny.
  • Ma kłopoty rodzinne, znajduje się w trudnej sytuacji.
  • Ma problemy z uzyskaniem lepszych ocen.
  • Chce podzielić się swoją radością, sukcesem.
  • Zauważył, ze łamane są w szkole prawa ucznia.
  • Chciałby pomóc innym, a nie wie, w jaki sposób (wolontariat).
  • Ma ciekawe pomysły i chce się nimi podzielić.
  • Chce popracować nad poznaniem siebie, nauczyć się lepszej organizacji nauki własnej, bezpiecznego rozwiązywania sporów i konfliktów czy radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

 

 

PRZYJDŻ TAKŻE Z KAŻDĄ INNĄ SPRAWĄ, Z KTÓRĄ SAM NIE WIESZ, JAK SOBIE PORADZIC. WSPÓLNIE POSZUKAMY ROZWIĄZANIA

 

 

PAMIĘTAJ! NIE JESTEŚ SAM! Smile

MASZ PRAWO SZUKAC POMOCY!

 

 

CZEKAM NA CIEBIE:

 

Poniedziałek        10.00 - 15.00

Wtorek                  8.30 - 12.30

Środa                  10.00 - 15.00

Czwartek              8.00 - 13.00

 

Piątek                   8.15 - 11.15


 

Dziecko to człowiek! List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada)

 

20 listopada, już po raz czwarty, będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

            Tegoroczne, centralne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbędą się w Pile, która zwyciężyła w konkursie na miasto gospodarza. To stamtąd będę gorąco zachęcał do uważnego przyjrzenia się temu, w jaki sposób realizujemy prawa dziecka – do swoistego rachunku sumienia. Pamiętajmy, że prawa dziecka nie stoją w sprzeczności z prawami dorosłych i w żaden sposób ich nie ograniczają.

            Ukonstytuowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało przypomnieć o szczególnej roli Polski – inicjatora jej uchwalenia – w tworzeniu światowego systemu ochrony najmłodszych. Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić będziemy o prawach dziecka, przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

            Debata na temat ochrony praw dziecka bardzo często toczy się głównie w kontekście przemocy – szczególnie tej w wychowaniu. Świadomość społeczna w zakresie szkodliwość jej stosowania z roku na rok wzrasta, a nowelizacje prawa w tym zakresie coraz lepiej chronią zdrowie i życie najmłodszych. Nie wyczerpuje to jednak całości zagadnienia – każde dziecko ma również wiele innych praw, m.in. nauki i rozwoju, czy odpoczynku, a realizacja każdego z nich nie może odbywać się kosztem drugiego. Szukajmy więc takich rozwiązań, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.

Wiem, że Piła to nie jedyne miasto, którego mieszkańcy będą świętować. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka jest znakomitą okazją do podejmowania projektów wpisujących się w dyskusję nie tylko o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach.

  Z mojego doświadczenia wynika, że dzieci, pytane o najważniejsze z przysługujących im praw, najczęściej wskazują na prawo do wyrażania własnego zdania, dlatego proszę, aby 20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, w trakcie lekcji, szkolnych akademii i debat, czy spotkań przemówiły dzieci, a dorośli uważnie wsłuchali się w ich głos.

 

 

 

 

   

 


12 zasad prawidłowego odżywiania i dbania o zdrowie:


1. Do szkoły wychodż po śniadaniu i z drugim śniadaniem.

2. Mleko, jogurty i sery to podpora dobrych kości.

3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

4. Pięc  posiłków dziennie w ciągu dnia jest na piątkę.

5. Jedz o stałych porach i nie śpiesz się.

6. Mięso, jaja, ryby - możesz wybierac!

7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

 8. Dzień bez 5 porcji warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.

9. Obiad to zapas siły na aktywne popołudnie.

10. Kolację zjadaj na 2-3 godziny przed snem.

11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.


 

Bezpieczne i atrakcyjne strony dla dzieci

 

 
Astraland - serwis dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Dla dzieci: gry, puzzle, kolorowanki, galerię prac. Dla rodziców: artykuły, porady, konkursy i informacje o imprezach dla dzieci. Dla nauczycieli: konspekty zajęć, informacje oświatowe, scenariusze treningu kreatywności. 

 
Bajarka - księgarnia internetowa z bajkami dla dzieci, w której wybrane książki można otwierać, przeglądać, a nawet kartkować słuchając przy tym szelestu stron. 


 
Bajka - zbiór bajek, opowieści i baśni podzielonych na kilka kategorii: bracia i siostry, anioły i diabły, królewny i królewicze, przyjaciele i wrogowie, chłop i baba, czarodzieje i czarnoksiężnice.  
Bajki dla dzieci – do obejrzenia i poczytania. 
 
Bajki misia Bumka – przygody pluszowego misia Bumka. Miś uczy też dzieci dobrych manier, podpowiada jak ciekawie spędzać wolny czas, a także objaśnia trudne słowa i zjawiska.  
Baltazar Gąbka - strona poświecona przygodom Baltazara Gąbki. Znaleźć tutaj można informacje na temat autora, fragmenty książek do przeczytania lub wysłuchania, a także kolorowanki i puzzle.  
Blog Świętokrzyskiej Czarownicy - zdjęcia z podróży na miotle i opis przygód pośród gęstej puszczy, podziemnych jaskiń, prastarych gór i zamków. Konkursy, gry i zabawy dla młodych odkrywców. 


 
Buliba.pl - gry i piosenki dla dzieci, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.


 
Czas Dzieci - gry, zabawy, konkursy, książki, wierszyki do czytania i słuchania.  
Disney - polska strona internetowa Disneya zawierająca informacje o filmach i serialach. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających są gry i zabawy z ulubionymi bohaterami oraz opisy bajkowych postaci.  
eCHOPIN - strona o naszym największym kompozytorze. Poznajemy życiorys wybitnego Polaka, który jest ukazany w bardzo atrakcyjny, interesujący sposób. Dodatkową atrakcją są utwory Chopina, których można posłuchać, gry oraz tapety do pobrania. 


 
E-szkoła Wirtualnej Polski - serwis dla dzieci z gryami, zabawami edukacyjnymi, opowiadaniami, bajkami, ciekawostkami, komiksami i innymi multimediami.  
Europejska Stolica Bajki w Pacanowie – gry i zabawy, wszystko o Koziołku Matołku, konkursy, ciekawe wydarzenia i akcje.  
Franklin - strona poświęcona sympatycznemu zielonemu żółwikowi. Mamy tutaj informacje na temat Franklina, jego rodziny i przyjaciół oraz autorki jego przygód, a także opisy prawdziwych żółwi. Są także kolorowanki, układanki i inne zabawy. 


 
Gry matematyczne - program wspomagający naukę podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb oraz tabliczka mnożenia.  
Heniek - encyklopedia online skierowana do dzieci. Heniek stara się pomoc dzieciom zdobywać wiedzę z różnych dziedzin min. biologii, geografii czy fizyki. Pozwala również dowiedzieć się więcej o ulubionych bajkach i programach. Hasła zawierają ciekawostki, zdjęcia i filmy.  
Klub Młodego Archeologa - krzyżówki, łamigłówki, puzzle oraz kolorowanki mają na celu pokazać dzieciom, czym jest archeologia. Dodatkową atrakcją są ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 


 
Konsumenckie ABC - strona akcji edukacyjnej „Moje konsumenckie ABC", gdzie znajdziemy szereg ważnych informacji dotyczących kupowania produktów, czyli bycia konsumentem. Możemy obejrzeć film lub zagrać w grę „Sklep", czy „Zakupy", wziąć udział w psychoteście, ściągnąć sobie ciekawe tapety na pulpit i wysłać znajomym e - kartkę. 


 
Kubuś Puchatek i przyjaciele – strona oferuje między innymi wiele bajek, do oglądania i do czytania, kolorowanki, gry, tapety i wiele innych kubusiowych atrakcji.  
Kula.gov.pl - to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki. 


 
Kulturalny plac zabaw – gry i zabawy, książki, film i teatr, muzyka i piosenki, kolorowanki. 
Learnenglishkids - nauka języka angielskiego podczas zabawy. Mnóstwo interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych.  
Magiczny Kraków Dzieciom – zestaw gier i zabaw tematycznie związanych z Krakowem.  
Mali Turyści – podpowiedzi miejsc i sposobów spędzania czasu wolnego. Strona adresowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi lubiących aktywny wypoczynek i uwielbiających podróże po kraju.  
Mapa Kultury - interaktywna mapa Polski, tworzona z wizytówek ciekawych Miejsc, interesujących opowieści i ludzi; zawiera informacje o ciekawostkach, historiach oraz zwyczajach danego miejsca.  
Mingoville - lekcje angielskiego dla dzieci online! Zarejestruj się dziś, żeby uczyć się angielskiego za pośrednictwem zabawnego i kolorowego portalu Mingoville, gdzie znajdziesz ćwiczenia, piosenki, animacje i gry.  
Miś Paddington - wiele informacji na temat misia Paddingtona, jego ulubionej marmolady oraz autora opowieści o tym sympatycznym bohaterze. Dodatkowo na odwiedzających czeka fragment bajki czytany przez Artura Barcisia. 


 
Moja Polska. Gry, zabawy, ciekawostki, interaktywne informacje. Wszystko o naszym kraju. Strona wyjątkowa, polecamy!


 
Mors, Pinky i... – strona o książkach Dariusza Rekosza z serii "Mors, Pinky i...". Ich bohaterami są Leszek Morszol - Mors oraz Alicja Pankiewicz - czyli Pinky, którzy często wplątują się w różne sensacyjne przygody. Złodzieje, przemytnicy, gangsterzy, porywacze, zaginone przedmioty, ukryte skarby, pościgi, strzelanina, rozwiązywanie zagadek i tajemnych szyfrów. 


 
Ochrona Środowiska - strona Ministerstwa Ochrony Środowiska dla dzieci, a na niej: gry, puzzle i kolorowanki. Tutaj dowiesz się, co robią biedronki zimą i co nam w trawie piszczy. Uśmiechnięty Maurycy opowiada o środowisku i uczy, jak oszczędzać wodę, energię elektryczną, w jaki sposób segregować odpady. 

 
Ortofrajda - multimedialny pakiet dydaktyczny Ortofrajda, gwarantuje wspaniałą zabawę. Ułatwia naukę czytania na poziomie elementarnym, pozwala szybciej i trwalej przyswajać poprawną pisownię wyrazów.  
Pan Kuleczka - strona książki dla dzieci Pan Kuleczka. Pana Kuleczkę, który wszystko zrozumie i na wszystko znajdzie radę, chciałby znać każdy! Podopiecznymi Pana Kuleczki są trzy zwierzątka: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Dzięki grom znajdującym się na tej stronie możecie dołączyć do świata Pana Kuleczki. 


 
Pięć porcji w szkole - strona programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku" dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Rolę gospodarzy pełnią bohaterowie Super-Piątki, którzy zapoznają najmłodszych użytkowników z zasadami diety 5 porcji. Są tutaj m.in. owocowo-warzywne gry, galerię kolorowanek, puzzle i quizy. 


 
Podróż w Krainę Baśni. Strona o najpiękniejszym baśniach i najsławniejszych baśniopisarzach ( H. Ch. Andersen, J. i W. Grimm oraz Ch. Perrault). Znajdują się tu tłumaczenia znanych baśni, zbiór baśniowych motywów i mnóstwo ciekawych zadań, zagadek i ćwiczeń.


 
Polska – strefa wiedzy - Profesor Webski przedstawia ciekawe informacje i zgadywanki o Polsce, historii i przyrodzie. Na stronie są kolorowanki, ciekawostki, gry, quizy. 


 
Republika Dzieci. Magazyn internetowy dotyczący problematyki dzieci i rodziny. Porady dla rodziców i wychowawców. Dziecko w świecie współczesnym.  
Sieciaki - bezpieczny Internet dla dzieci i młodzieży. Sieciaki zapraszają dzieci do zabawy na bezpiecznej stronie, na której zgromadzono: bajki, komiksy, radio, konkursy, nagrody, gry, kolorowanki.  
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - strona której celem jest pomoc młodym osobom potrzebującym wsparcia. Odwiedzający stronę znajdą na niej filmiki z udziałem sławnych gości, którzy wyrażają swoja opinię na temat 116 111. Na dzieci i młodzież czekają także informację o tym, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach oraz jakie prawa ma każdy z nas. 


 
To tylko fizyka. Projekt przedstawia proste doświadczenia fizyczne dla dzieci i nie tylko.  
Victor Junior - strona czasopisma: sprawy nastolatków, problemy, ciekawe książki, ćwiczenia przed sprawdzianem.  
Wasze bajki - kolorowa strona z ciekawymi animacjami zawierająca bajki do słuchania. 
 
Wiersze dla dzieci – multimedialne wiersze, teatrzyk, quizy, malowanki, puzzle. 
 
Zabawy edukacyjne – zestaw interaktywnych gier i zabaw: kolorowanki, układanki, piktogramy, literki, cyfry i figury. 
Zielona lekcja - ekologiczny portal edukacyjny. Ogromna baza filmów, artykułów, bajek, łamigłówek, kolorowanek, plakatów o tematyce przyrodniczej, konkury z atrakcyjnymi nagrodami, gry np. „Aqua Puzzle", „Co w trawie piszczy", czy „Strojenie bobra Pluska". Można skorzystać z bazy ścieżek dydaktycznych, by odnaleźć tę najbliższą miejscu zamieszkania.


 
Zyraffa – nauka poprzez zabawę: gry edukacyjne, konkursy, krzyżówki, quizy i jeszcze więcej rozrywki. Bajkowa telewizja – zbiór najpopularniejszych polskich dobranocek.
 

 

 

 

Akcja charytatywna "I Ty możesz zostac Św. Mikołajem"